Vinice

Vinice máme na svažitém pozemku s jihozápadní expozicí. Jsou zatravněné, provádíme mulčování trávy. Proti živočišným škůdcům (svilušky,roztoči apod.) je nasazen dravý roztoč Typhlodromus Pyri. Jako ochranu proti ptákům používáme akustické plašiče s nahranými hlasy dravců a zasíťování. Hrozny sklízíme ručně a okamžitě zpracováváme.

Hrozny na výrobu vína pěstujeme ve dvou relativně mladých vinicích. Ve starší vinici o výměre 0,42ha, pěstujeme bílé odrůdy Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Veltlínské zelené, Děvín a Aurelius.

Nová vinice také o výměře  0,42ha byla vysázena s myšlenkou zvolit odrůdy, které mají zvýšenou odolnost proti houbovým chorobám(tak zvané rezistenty) u kterých nebude nutno provádět chemické ošetření během vegetace, nebo je minimalizovat.Tyto naše předpoklady splňuje jak nová německá   odrůda  Cabernet Cortis,která kromě ranosti a vyšší tvorby cukru v hroznech se vyznačuje i velmi dobrou kvalitou vína,stejně jako nová švýcarská  odrůda Cabernet Jura. Třetí modrou odrůdou je pozdní česká odrůda Laurot.

Velmi zajímavě se jeví také další německá odrůda Solaris, která je velmi ranná a kterou využíváme jak na výrobu brzkých burčáků (polovina srpna), tak i na výrobu chuťově velmi zajímavého aromatického vína, neboť v původu této odrůdy je kromě jiných odrůd zakomponovaná i aromatická odrůda Muškát Otonel.

 

Zatím se daří vypěstovat z této vinice hrozny bez chemického ošetření a z nich vyrobit biovíno nejvyšší kvality.

Další fotografie